13 medali na Śląskiej Lidze Judo w Bytomiu! opublikowano Październik 29, 2017

29 października 2017 r. odwiedziliśmy Naszych przyjaciół ze śląska i wystartowaliśmy w IV rundzie Śląskiej Ligi Judo w Bytomiu Miechowicach.
 
Nasza dzielna ekipa zdobyła łącznie 13 medali.
Wśród najmłodszych zawodników rywalizujących na zasadach „Funny Judo” równych sobie nie mieli: Hania Magnuszewska, Aleksander Skonieczny i Ignacy Kowalik. Po równie emocjonujących, ale nie zawsze zwycięskich walkach medale srebrne i brązowe zdobyli: Maja Ogrodnik, Szymon Drost, Sebastian Grzebieniowski, Mikołaj Taborski, Krzysztof Pilawka, Szymon Machnik i Karol Kałuża.
Hania OlekIgnacyMikołaj Podium
 
Z kolei starsi zawodnicy walczący na obowiązujących zasadach judo wywalczyli medale brązowe, a byli to Mateusz Olender, Jakub Pawlik i Jakub Wolski.
Mateusz PaulinaKuba
 
Dla sporej części uczestników był to pierwszy w życiu start na tak dużej imprezie, a mimo tego poradzili znakomicie.
 
Gratulacje!Światowy Dzień Judo 2017 opublikowano Październik 27, 2017

W piątek 27 października przy ul. Kowalskiej 2 w Opolu odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Judo. Zebranych przywitał Tomasz Błach, prezes Okręgowego Związku Judo w Opolu. W pierwszej części dzieci w obecności swoich opiekunów wspólnie ćwiczyły z utytułowanymi zawodnikami i trenerami – Ireną Tokarz-Ogrodnik, Ireneuszem Kranciochem, Jolantą Lewczak-Brożyna, Pauliną Dawczak oraz Lesławem Licznarem.

A91A7643 A91A7645 A91A7657

Po zakończeniu sportowych zajęć trenerzy zaprezentowali odrobinę swoich umiejętności, co spotkało się z ogromnym aplauzem zgromadzonej na sali publiczności.

A91A7741 A91A7719

 

Po części sportowej był czas na integrację uczestników przy poczęstunkach przygotowanych przez rodziców Naszych małych judoków.

A91A7760
Imprezę zorganizował Klub Sportów Walki Opole przy pomocy TS Gwardia Opole, wsparciu Okręgowego Związku Judo w Opolu oraz współudziale rodziców małych judoków i młodych zapaśników. Spotkanie poprowadził trener Andrzej Brożyna.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej na Facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1947338012182870.1073741853.1685939638322710&type=1&l=a9f3292b74

WJD2017
Zaproszenie na Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo opublikowano Wrzesień 9, 2017

 

plakat mp
Harmonogram treningów na rok szkolny 2017/2018 opublikowano Sierpień 26, 2017

Poniżej zamieszczamy grafik zajęć na najbliższy rok szkolny. Zapraszamy na treningi od 4 września 2017 r.

Harmonogram gwardia 2017

Informacje w sprawie treningów oraz zapisy:

Paulina Dawczak (691-836-557, paulina.dawczak.gwardia.opole@gmail.com):

 1. Judo przedszkolaków (roczniki 2011-2013)
 2. Judo grupa naborowa dzieci (roczniki 2010 i starsi)
 3. Samoobrona kobiet

 

Lesław Licznar (504-024-632):

 1. Judo grupa średniozaawansowana (roczniki 2008 i starsi)
 2. Judo grupa zaawansowana
 3. Crossfit z elementami samoobrony dla dorosłych

 

Zapraszamy!

 
Samoobrona Kobiet – intensywny kurs wakacyjny opublikowano Czerwiec 20, 2017

plakat samoobrona
Zapraszamy do Naszego oficjalnego wydarzenia na Facebook’u pod adresem: https://goo.gl/qTBCzv 
Klub TS Gwardia Opole zaprasza na intensywny, wakacyjny kurs samoobrony dla kobiet i dziewcząt powyżej 15 r.ż. niezależnie od warunków fizycznych.
Podczas kursu uczymy radzenia sobie ze stresem, rozpoznawania sytuacji zagrożenia i sposobów ich unikania niezależnie od wieku i warunków fizycznych. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania sprawnościowego.
 
Zajęcia odbywać się będą w okresie wakacyjnym we wtorki o godzinie 18:30-20:00, począwszy od 4.07.2017 aż do 29.08.2017 (z wyłączeniem 15.08) na sali judo klubu TS Gwardia Opole, przy ul. Kowalskiej 2.
Zapisy:
paulina.dawczak.gwardia.opole@gmail.com
691-836-557
 
W programie kursu:
1. praktyczne ćwiczenia samoobrony w tym:
 • nauka wybranych technik obrony w sytuacjach zagrożenia przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, duszeniami, chwytami za ubranie i innymi sytuacjami zagrożenia
 • przedstawienie miejsc wrażliwych na ciele człowieka
 • postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia
 • jak pomóc osobie trzeciej (obezwładnianie napastnika)
 • obrona przedmiotami codziennego użytku
 • taktyki walki i obrony przy próbie gwałtu
 • jak obronić się przed niebezpiecznymi narzędziami

2. wykłady z zakresu radzenia sobie ze stresem oraz unikania sytuacji niebezpiecznych

 • omówienie aspektów psychologicznych
 • podstawy psychologii agresji
 • prawne uwarunkowania samoobrony
3. udzielanie pierwszej pomocy przed medycznej
4. ćwiczenia odstresowujące oraz poprawiające sprawność fizyczną.
 
Zajęcia poprowadzą:
Paulina Dawczak – trener judo, posiadaczka stopnia mistrzowskiego 1. DAN (czarny pas) w judo, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, wyszkolona w zakresie samoobrony kobiet.
 
Kamil Chmielewski – we wczesnej młodości związany z karate kyokushin oraz kungfu, obecnie zgłębia tajniki wojskowych systemów walki wręcz oraz kalisteniki. Student na kierunku ratownictwa medycznego.
 
Warunki udziału w kursie:
1. wiek powyżej 15 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w zajęciach)
2. deklarowany dobry stan zdrowia
3. chęć zdobywania nowych umiejętności
4. posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmującego okres planowanego szkolenia
5. posiadanie stroju sportowego do realizacji zajęć
6. podporządkowanie się zaleceniom instruktorów prowadzących zajęcia
7. przyjęcie systemu kontaktowego prowadzenia zajęć przez instruktorów
8. uiszczenie opłaty w ramach składki członkowskiej na rzecz TS Gwardia Opole w wysokości 60zł miesięcznie. Opłata ta upoważnia do nieodpłatnego korzystania z obiektów, zajęć i opieki instruktorów w Klubie. UWAGA! Pierwszy trening za darmo! Przyjdź i spróbuj!
 
Ilość miejsc ograniczona!
 
Z największą przyjemnością odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Kontakt:
Paulina Dawczak
691-836-557

Jak przygotować się do zajęć?

Trenować będziemy na sali judo, która wyłożona jest specjalnym podłożem do realizacji zajęć ze sportów walki, dobrze amortyzującym wszelkiego rodzaju upadki (tzw. mata). Na macie trenujemy bez obuwia i bez skarpetek (żeby się nie ślizgać). W związku z powyższym warto wziąć ze sobą jakieś klapki, żeby przejść z szatni, znajdującej się na piętrze, na salę treningową (na parterze). W szatni dostępne są prysznice.

Z pozostałych elementów przygotowawczych:
- Zalecany jest wygodny strój sportowy, nie krępujący ruchów. Dobrze, żeby pozbawiony był różnych potencjalnie niebezpiecznych elementów, takich jak np. mocno wystające, ostre zamki. Świetnie spisze się zestaw np. leginsy i koszulka.
- Należy ściągnąć wszelką biżuterię: łańcuszki, kolczyki, pierścionki, itp. W przypadku kolczyków, których z jakichś względów nie da się wyjąć, dobrą praktyką jest zaklejenie ich plastrem.
- Niezalecane jest posiadanie bardzo długich paznokci, tipsów itp.
Wynika to z faktu iż zajęcia będą prowadzone w trybie kontaktowym, a powyższe zalecenia mają na celu ograniczenie ryzyka zranienia osób trenujących oraz współtrenujących.

Na czas treningu warto zaopatrzyć się w picie.


Składka członkowska wynosi 60 zł/ mies. Płatność do 10-go każdego miesiąca na konto klubowe.

TS „Gwardia” Opole, ul. Kowalska 2, 45-590 Opole 

BZ WBK : 74 1090 2242 0000 0001 1479 9953

Tytułem „Imię i nazwisko uczestnika zajęć – samoobrona kobiet„, np. „Anna Nowak – samoobrona kobiet”

Dokumenty do pobrania:
1. oswiadczenie i regulamin szkolenia z zakresu samoobrony
2. deklaracja członkowska i kwestionariusz_osobowyPierwszy Opolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych 14 czerwca 2017 r. opublikowano Czerwiec 19, 2017

TS Gwardia Opole jako pierwszy klub w Opolu rozpoczął prowadzić zajęcia judo dla osób z niepełnosprawnościami. Nieco później w tym samym kierunku poszedł także Klub JUDO UKS OKAY OPOLE. Podopieczni Gwardzistów utworzyli zespół pod nazwą „Iskra”, zaś ćwiczący w drugim klubie nazwali się „Dinozaurami” i razem w minioną środę (14.06.2017) spotkali się w sali judo przy ul. Kowalskiej 2, aby podjąć rywalizację w Pierwszym Opolskim Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych. Na macie zaprezentowało się dwadzieścia osób, które zostały podzielone na kategorie wagowe i stoczyły pasjonujące walki. Poczynaniom na macie zawodników z niepełnosprawnościami przyglądali się żywo reagujący ich opiekunowie oraz trenerzy. Każdy z uczestników tych zawodów otrzymał dyplom oraz medal, co wywołało ich wielką radość i zadowolenie. Wśród tej grupy były osoby wyróżniające się sprawnością i większymi umiejętnościami, co może być oznaką, że w niedalekiej przyszłości możemy mieć opolskich judoków startujących w ogólnopolskich turniejach paraolimpijskich i zawodach międzynarodowych.

otwarcie osoto newaza dekoracja


Wyniki:
ISKRA OPOLE
Barbara Forek – I miejsce
Wiktoria Kaczmarek – I miejsce
Piotr Stelmach – I miejsce
Daniel Przybyła – I miejsce
Marcin Papadopulos – I miejsce
Fabian Szymaniec – I miejsce
Kamila Napiórkowska – II miejsce
Dominik Wilczek – II miejsce
Nikola Bronder – III miejsce
Miłosz Zbiegieni – III miejsce
Mateusz Pałka – III miejsce
Maciek Gamura – III miejsce
Krzysztof Wieczorek – III miejsce

iskra opole

Iskra Opole


DINOZAURY OPOLE
Marta Telesz – I miejsce
Artur Piecha – I miejsce
Marek Mleczek – II miejsce
Piotr Wasyliszyn – II miejsce
Przemysław Prauzner – II miejsce
Tomasz Jurecki – III miejsce
Jacek Świerk – III miejsce

dinozaury opole

Dinozaury Opole
Śląska Liga Judo – Radzionków 11.06.17 r. opublikowano Czerwiec 11, 2017

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. wzięliśmy udział w zawodach w ramach Śląskiej Ligi Judo organizowanych przez Ikizama Judo Club.

 

Sześcioro Naszych zawodników wraz z najwierniejszymi kibicami, czyli rodzicami, wyjechało wcześnie rano aby wstawić w Radzionkowie na weryfikacji. Był to pierwszy tak duży Turniej dla Naszych zawodników, jednak nie zjadła Nas trema i już po rozgrzewce stanęliśmy do walki jak równy z równym.Zawody zakończyliśmy z dorobkiem sześciu medali, które zdobyli: Maja Ogrodnik, Mikołaj Taborski, Tomasz Kędziora, Aleksander Skonieczny, Szymon Drost oraz Krzysztof Pilawka.

 

Z całą pewnością nie udałoby się to bez wsparcia Naszych wspaniałych rodziców, który dowożą dzieci na treningi oraz poświęcili tę piękną słoneczną niedzielę na wyjazd oraz gorące dopingowanie wszystkich dzieci z Naszego Klubu. Dziękuję i gratuluję!

SONY DSC

Niektórzy stawali na głowie, żeby wypaść jak najlepiej

olek

Aleksander Skonieczny – I miejsce

 

kedziora

Tomasz Kędziora – II miejsce

 

krzysiu

Krzysztof Pilawka – III miejsce

 

SONY DSC

Mikołaj Taborski – III miejsce
Oświadczenie opublikowano Maj 10, 2017

Opole, 10 maja 2017 r.

 

 

OŚWIADCZENIE

 

W związku z zamieszczeniem na stronie internetowej TVP 3 Opole materiału filmowego opatrzonego tytułem „TS Gwardia Opole z 20-tysięcznym dofinansowaniem z UMWO. Mimo nieprawidłowości” autorstwa red. Adama Wołka, wyemitowanego w Kurierze Wieczornym TVP 3 Opole w dniu 9 maja 2017 roku, który ma znamiona szkalowania dobrego imienia Towarzystwa Sportowego Gwardia Opole wyjaśniamy, co następuje.

 

Urzędnicy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opola zakwestionowali część poniesionych przez nas wydatków, które zostały ujęte w złożonym sprawozdaniu z wykorzystania otrzymanych dotacji w 2015 roku. W związku z tym, że cała sytuacja miała miejsce na początku 2016 postanowiliśmy dokonać zwrotu pieniędzy na konto Miasta Opola z zakwestionowanych faktur, pomimo odmiennego stanowiska, mając jednak na uwadze także to, że nasz klub może nie być dopuszczonym do ubiegania się o kolejne miejskie dotacje. Prezydent Miasta Opola zlecił przeprowadzenie kontroli w naszym stowarzyszeniu w zakresie prawidłowości rozliczenia udzielonych dotacji, którą przeprowadził Wydział Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Opola. Ustalenia kontroli nie wykazały nieprawidłowości, a w związku z brakiem przesłanek działania na szkodę Miasta Opola odstąpiono od wydania zaleceń pokontrolnych. Ponadto Prezydent Miasta Opola nigdy nie wystąpił do TS Gwardia Opole z roszczeniem zwrotu dotacji za 2015 rok. Informujemy, że na początku bieżącego roku złożyliśmy nową ofertę o wsparcie naszej działalności sportowej w 2017 roku, która została już dopuszczona do konkursu, ale z niewiadomych dla nas przyczyn nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek dotacji, w przeciwieństwie do innych klubów judo.

 

Klub TS Gwardia Opole w 2016 roku realizował zadanie objęte dotacją otrzymaną z Województwa Opolskiego. Kontrola doraźna wykazała, że pewne zakupy zostały dokonane po zadeklarowanym terminie realizacji zadania, nie kwestionując jednak zasadności poniesionego wydatku. Urząd Marszałkowski wystąpił do nas o zwrot części udzielonej dotacji, a my korzystając z przysługującego prawa złożyliśmy w tej sprawie odwołanie i czekamy obecnie na rozstrzygnięcie tej sprawy.

 

W stosunku do osób wprowadzających w błąd opinię publiczną i podważających wiarygodność naszego klubu rozważamy możliwość podjęcia kroków prawnych.

 

 

Zarząd TS Gwardia Opole
Wesołych Świąt! opublikowano Kwiecień 14, 2017

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów!
składa Zarząd oraz Kadra trenerska TS „Gwardia” Opole

230300_wielkanoc_jajka_kwiaty_koszykNajbliższe treningi grup trenerki Pauliny Dawczak odbędą się w czwartek 20.04. Grupa trenera Licznara zgodnie z ustaleniami z trenerem.

 

 
Obóz letni – Władysławowo opublikowano Kwiecień 11, 2017

Szanowni Państwo,

informujemy, że planowany jest wyjazd na zgrupowanie letnie do Władysławowa w dniach 14-27 sierpnia 2017 r.

Trenować będziemy na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Całkowity koszt obozu, obejmujący koszty przejazdu, zakwaterowanie i wyżywienie, opiekę instruktorów i trenerów, treningi judo oraz ogólnorozwojowe, wynosi 1400 zł.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 2 dogodne raty:

 • I rata – 700 zł do 15 maja 2017 r. (poniedziałek)
 • II rata – 700 zł do 15 czerwca 2017 r. (czwartek)

Warunkiem wydania karty obozowej jest uiszczenie opłaty w wysokości co najmniej 700zł do dnia 15 maja 2017 r. (I rata).

Opłaty proszę kierować na konto Klubowe:

Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole
ul. Kowalska 2, 45-590 Opole
74 1090 2242 0000 0001 1479 9953

Tytułem: „Opłata/rata za obóz letni: [imię i nazwisko dziecka]„