Informacja w sprawie składek członkowskich na czas zawieszenia zajęć w Klubie (16.03.2020 do odwołania)) opublikowano Kwiecień 3, 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Klubowicze i Opiekunowie,
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia wszystkie zajęcia w szkołach, przedszkolach, jak i klubach sportowych zostały wstrzymane.
Trudno przewidzieć jak długo będzie trwać ta trudna dla wszystkich sytuacja.
Jako Klub straciliśmy możliwość organizowania treningów i konsultacji w Naszym DOJO. Jednak, jako urodzeni wojownicy walczymy dalej. Próba adaptacji do tej niecodziennej sytuacji poskutkowała powstaniem Naszej zamkniętej grupy #YOSHI_Gwardio na Facebooku, gdzie od poniedziałku do piątku, na czas zawieszenia zajęć w Klubie, Nasi trenerzy i starsi zawodnicy publikują propozycje treningów. Oczywiście, taka zdalna forma nigdy nie zastąpi bezpośredniego treningu pod opieką wykwalifikowanego trenera, mogącego na bieżąco dostosowywać treści treningowe dla danej grupy jak i indywidualnych zawodników. Brak możliwości zastosowania specjalistycznego sprzętu wspomagającego trening, bezpośredniej obserwacji poprawności wykonywanych ruchów, zrozumienia istoty zadania treningowego, możliwości bieżącej korekty błędów, a przede wszystkim brak bezpośredniej relacji uczeń-mistrz.
Każdy z Państwa, przed podpisaniem i złożeniem deklaracji członkowskiej, został poinformowany, że treningi w Naszym klubie są i zawsze będą darmowe. Opłacana przez Państwa składka członkowska nie jest opłatą za treningi, a za możliwość korzystania z oferty Klubu, tj. posiadanego specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy i bezpośredniego wsparcia wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Składka ta służy pokryciu bieżących kosztów utrzymania obiektu, ponieważ Nasz Klub, jako jeden z dwóch klubów sportowych w Opolu, jest właścicielem własnego obiektu, co wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich opłat za jego utrzymanie, bez względu na aktualne wykorzystanie i zużycie mediów.
Mamy świadomość, że wiele rodzin również znajduje się obecnie w trudnej, bądź niepewnej  sytuacji finansowej, ale jeśli zabraknie Państwa wsparcia, Klub może przestać istnieć.
Dlatego zwracamy się z prośbą o kontynuowanie opłacania składek, przynajmniej w wysokości 50% dotychczasowej kwoty, do czasu odwołania zawieszenia treningów w Klubie. Osoby, które ze względu na zaistniałą sytuację, mogą mieć problem z uiszczaniem opłaty w ogóle, proszone są o kontakt z trenerami prowadzącymi. Dajcie Nam znać, że Nasza dotychczasowa i bieżąca praca ma jakiś sens. Oglądajcie, komentujcie, pokazujcie zdjęcia i filmiki z Waszych treningów. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że Nasza praca, pomimo wielu trudności i niedociągnięć, jest ważna i potrzebna.
Jak pisałam już w opisie projektu – ta niecodzienna sytuacja wymusiła na Nas albo odpuszczenie, albo podjęcie działań na których kompletnie się nie znamy, tj. obsługa social mediów, nagrywanie i montowanie filmów. Jesteśmy grupą Trenerów i to na trenowaniu zawodników, pod Naszym czujnym okiem, się znamy.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd i Trenerzy TS Gwardia OpoleObóz w Pokrzywnej (27.06-2.07.2020) opublikowano Marzec 11, 2020

Szanowni Państwo,

Nasz Klub organizuje obóz judo dla zawodników TS Gwardia Opole urodzonych w latach 2008-2011.

Obóz odbędzie się w dniach 27.06-2.07.2020 r. w Pokrzywnej.
Koszt to 700 PLN od uczestnika. Cena obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym „Mieszko” (Pokrzywna 68A, 48-267 Pokrzywna), pełne wyżywienie, zajęcia judo i inne, opiekę 3 trenerów.

Więcej informacji udziela trenerka Paulina Dawczak

Liczba miejsc ograniczona!

pokrzywna 2020
Odwołane zajęcia!

W związku z rozporządzeniem ws. zajęć edukacyjnych w szkołach, Zarząd Towarzystwa Sportowego „Gwardia” Opole podjął decyzję o odwołaniu zajęć judo w naszym klubie od dnia 16.03.2020 do odwołania.
O zmianach informować będziemy za pośrednictwem poczty elektronicznej, strony klubowej oraz profilu na Facebooku.
Pomagamy Jackowi Wasińskiemu! opublikowano Marzec 10, 2020

Szanowni Państwo,

braciszek Naszego małego judoki, Stasia Wasińskiego, potrzebuje pomocy!

Jacek09-12-2019 plakat

Poniżej więcej informacji od mamy chłopców:

 

Dzień dobry,

Jestem mamą Jacka Wasińskiego, mieszkamy w Opolu. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w nagłośnieniu zbiórki na operacje synka w Aschau (Niemcy, Bawaria). Taka pomoc mogłaby polegać np. na rozpowszechnieniu informacji poprzez pocztę e-mail lub na profilu Facebook lub innych mediach społecznościowych lub w jakikolwiek możliwy sposób. 

 

Pod tym linkiem znajduje się na bieżąco kwota jaką mamy zebraną na operacje:

https://www.siepomaga.pl/jacek-wasinski

 

Licytacje na rzecz Jacka odbywają się tutaj:

https://www.facebook.com/groups/461380754502985/permalink/467174340590293/

Więcej informacji o Jacku znajduje się na stronie:

 

https://www.facebook.com/Jacek-Wasi%C5%84ski-ma%C5%82y-wojownik-549266958882358/?modal=admin_todo_tour

Można nas również zobaczyć w programie:

 

https://opole.tvp.pl/45692905/maly-jacek-potrzebuje-naszej-pomocy-operacja-w-niemczech-pomoze-mu-stanac-na-nogach

Jacek urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, wodonerczem, kyfozą kręgosłupa, stopami końsko – szpotawymi, dystrofią kończyn dolnych oraz ich bezwładem. W pierwszym tygodniu życia przeszedł dwie operacje zamknięcia przepukliny oponowo- rdzeniowej oraz wstawienia zastawki dootrzewnej. Jak większość dzieci z przepukliną oponowo- rdzeniową Jacek cierpi na pęcherz neurogenny. Problemem jest także porażenie zwieraczy odbytu ( tzw. ziejący odbyt). Ponadto całokszałt zmian w mózgu zdiagnozowano jako zespół Arnolda Chiariego II.

Pomimo takiego bagażu chorób, Jacek dzielnie walczy o swoją przyszłość, jest w normie intelektualnej, jego rozwój umysłowy jest zadowalający, że gdy chodzi o mowę i jej rozumienie, a także kontakt społeczny jest ponad przeciętną. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości wykształci się, zdobędzie zawód i będzie samodzielny. 

Jako rodzice Jacka walczymy nie tylko o jego najlepszą sprawność intelektualną ale także o jego sprawność fizyczną. Obecnie problem stanowią stopy końsko – szpotawe. Ich deformacja jest na tyle duża, że wpływa negatywnie na rozwój całych nóg, prowadząc do dalszych zniekształceń kości i stawów. Chcemy zaoszczędzić tego naszemu dziecku dlatego znaleźliśmy ośrodek w Niemczech ( klinika w Aschau ), który zdecydował się operować stopy.

Jak się okazuje niemieckie standardy leczenia dzieci, które maja stopy końsko szpotawe są inne niż w Polsce. Nie czeka się w nieskończoność z przeprowadzeniem zabiegu. Od razu leczy się za pomocą gipsów lub ortez a jeśli takie leczenie zachowawcze nie jest możliwe lub nie jest skuteczne – nie zwleka się z przeprowadzeniem operacji. Po operacji zabezpiecza się nogi gipsami, docelowo ortezami i nie ma obaw, że wróci się do stanu sprzed operacji.

Ma się na uwadze, to że stopa składa się z wielu kości i brak takiego skutecznego leczenia  lub odkładanie go w czasie może doprowadzić do stanu, w którym przecięcie, czy wydłużenie ścięgna Achillesa może nie wystarczyć, bo trzeba będzie robić operacje na innych częściach stopy by doprowadzić ją do stanu, w którym będzie możliwe pionizowanie dziecka.

Pionizacja jest dla nas kluczowa. Daje nie tylko inna perspektywę widzenia świata ale wpływa na rozwój umysłowy. Po konsultacji lekarskiej w Aschau ( Niemcy ) zlecono nam pionizację dziecka przed operacją. Takie postępowanie ma na celu wzmocnienie nóg i kości, których struktura dzięki temu działaniu się zagęści, staną się one twardsze, mocniejsze. Ponadto pionizacja dziecka powoduje wzrost kości, lepsze ukrwienie i ułożenie narządów wewnętrznych, dostarcza nowych bodźców do mózgu, co sprzyja tworzeniu się nowych połączeń nerwowych. Docelowo po operacji w Aschau i dalszej rehabilitacji chcemy postawić Jacka na nogi, by mógł samodzielnie tj. za pomocą wysokiego sprzętu ortopedycznego i chodzika chodzić.

Niestety koszt operacji to kwota 100 tysięcy złotych, przekracza ona znacznie możliwości finansowe naszej rodziny, stąd moja prośba o pomoc. 

 

Data operacji została wyznaczona na 24/06/2020 r. 

 

Natomiast środki z 1% przeznaczamy na zabezpieczenie ortopedyczne potrzebne do zabezpieczenia nóg po operacji. Wówczas trzeba będzie zrobić: nowy pionizator ( w najlepszym wypadku posiadany obecnie przerobić , jeśli dziecko nie urośnie na długość i szerokość), nowe łuski na dzień do kolan, które będą zabezpieczały cały czas zoperowane stopy. Sprzęt będzie robiony w Niemczech lub przez firmę Ortoconcept, (firma nie ma podpisanej umowy z NFZ, współpracuje z niemieckim ortotykiem ) więc nie będę mieć możliwości refundacji z NFZ.

Pozdrawiam serdecznie!

W razie pytań proszę o kontakt, także pod nr telefonu: 791-854-607

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Wasińska

 

Ps: link do sukonta w Fundacji Słoneczko:

 

http://www.fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=705/W

 
Zaproszenie na Międzynarodowy Turniej JUDO INTEGRUJE (22.02.2020) opublikowano Styczeń 27, 2020

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej JUDO INTEGRUJE, który odbędzie się w dniu 22.02.2020 r.
Prawo startu mają uczestnicy urodzeni w latach:
  • 2011-2012
  • 2008-2010
  • 2006-2007 – zakaz stosowania kansetsu-waza oraz shime-waza.

Poniżej znajduje się komunikat zawodów oraz karta zgłoszeniowa.

Komunikat zawodów: KOMUNIKAT Opole 2020-02-22

Lista zgłoszeniowa uczestników: KOMUNIKAT Opole 2020-02-22_lista zgłoszeniowa

PLAKAT A3 MT Judo Integruje CZ-PL2014-2020x-1
Zapraszamy na treningi w PSP nr 5 w Opolu oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przylesiu opublikowano Wrzesień 25, 2019

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na treningi w sekcjach Naszego Klubu, tj. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu, oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przylesiu.

Treningi prowadzi trenerka Irena Tokarz-Ogrodnik zgodnie z następującym harmonogramem:

Grafik Irena

Uczestnicy zajęć w PSP nr 5 wpłacają bezpośrednio u trenera składkę członkowską w wysokości 60,00 zł za każdy miesiąc, płatne do 10 dnia każdego miesiąca
Plan zajęć na rok szkolny 2019/20 opublikowano Sierpień 24, 2019

Harmonogram zajęć na rok szkolny 2019/20.

Treningi rozpoczynamy już 2 września.

Informacji w sprawie treningów i grup udziela trenerka Paulina Dawczak. Kontakt: 691-836-557, paulina.dawczak.gwardia.opole@gmail.com

 

Grafik TS
„Judo integruje” oraz „Polska niepodległa – jak to dumnie brzmi” opublikowano Lipiec 27, 2019

Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole realizowało zadanie publiczne pn. „Wkład własny do realizacji zadań: Judo integruje oraz Polska niepodległa – jak to dumnie brzmi – kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udział w wydarzeniach sportowych”. ??????????
Brązowe medale na Pucharze Polski Seniorów i Seniorek w Pile opublikowano Maj 28, 2019

Nasi judocy z sukcesami startowali w minioną sobotę w Pile, gdzie odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów. Podopieczni trener Joanny Majdan-Błach dwukrotnie zajmowali miejsce na najniższym stopniu podium. Maksym Tokarczuk w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -73kg stoczył dwie zwycięskie walki. W pierwszej trafił na Bartosza Dobranowskiego (KJ AZS Opole), a następnie przyszło jemu zmierzyć się z Adamem Stodolskim (UKS Leśnik Kaczory). Dopiero w konfrontacji z Mateuszem Garbaczem (UMKS Żak Kielce) o wejście do finału musiał uznać wyższość swojego rywala. Natomiast Marta Gęsikowska w kategorii -57kg w walkach grupowych odniosła zwycięstwo z Martą Kuraś (UKS judo Wolbrom) i porażkę z Joanną Janeczko (UKJ ARCUS Warszawa), a w pojedynku o wejście do finału uległa późniejszej triumfatorce Zuzannie Łogożnej (Polonia Rybnik).
Wyniki >>>  http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=485
Maksym Tokarczuk 3m Marta Gęsikowska 3m
Maksym Tokarczuk, trener Joanna Majdan-Błach i Marta GęskiowskaMiędzynarodowy Turniej Osób z niepełnosprawnościami, Ravenna 2019 opublikowano Maj 15, 2019

Grupa opolskich judoków w dniach 9-12 maja 2019 r. przebywała we włoskiej Ravennie na zaproszenie miejscowego klubu, gdzie wzięła udział w międzynarodowym mitingu integracyjnym z udziałem sportowców z Norwegii, Holandii, Bośni, Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, odbywającym się w ramach XVII edycji „Dni sportu jako integracji”. W imprezie z doskonałej strony spisali się judocy z niepełnosprawnościami, którzy na co dzień trenują w klubie TS Gwardia Opole pod okiem trenera Lesława Licznara, szczególnie, że rywalizowali z bardziej doświadczonymi zawodnikami o wyższym stopniu wtajemniczenia, posiadającymi pasy w kolorach zielonym, niebieskim i brązowym. Każdy z nich stoczył po trzy lub cztery walki. Piotr Stelmach (kat. ne-waza 73 kg) i Krzysztof Wieczorek (kat. 90 kg) wygrali wszystkie pojedynki, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium. Daniel Przybyła (kat.73 kg) jedną walkę przegrał, dwie kolejne wygrał przez ippon, ale z uwagi na zdobyte punkty także zajął pierwsze miejsce. Fabian Szymaniec (kat. +100 kg) w walce o złoty medal nie podołał jedynie doświadczonemu judoce ze Słowenii i musiał się zadowolić miejscem na drugim stopniu podium. Natomiast Dominik Wilczek (kat. 90 kg) uległ jedynie swojemu klubowemu koledze i w zawodach zajął drugie miejsce.

?????????? 015-DSCN2542 025-DSCN2885 026-DSCN2881 030-Dominik-wilczek-i-Krzysztof-Wieczorek 031-DSCN2712 036-Fabian-Szymaniec 040-Piotr-Stelmach 043-DSCN2806 050-KrzysztofWieczorek-1m-DominikWilczek-2m 052-Damian-Przybyła-1m 061-Fabian-Szymaniec-2m 064-Piotr-Stelmach-1m 066-DSCN2826 070-DSCN2828