Plan zajęć na rok szkolny 2019/20 opublikowano Sierpień 24, 2019

Harmonogram zajęć na rok szkolny 2019/20.

Treningi rozpoczynamy już 2 września.

Informacji w sprawie treningów i grup udziela trenerka Paulina Dawczak. Kontakt: 691-836-557, paulina.dawczak.gwardia.opole@gmail.com

 

harmonogram
„Judo integruje” oraz „Polska niepodległa – jak to dumnie brzmi” opublikowano Lipiec 27, 2019

Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole realizowało zadanie publiczne pn. „Wkład własny do realizacji zadań: Judo integruje oraz Polska niepodległa – jak to dumnie brzmi – kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udział w wydarzeniach sportowych”. ??????????
Brązowe medale na Pucharze Polski Seniorów i Seniorek w Pile opublikowano Maj 28, 2019

Nasi judocy z sukcesami startowali w minioną sobotę w Pile, gdzie odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów. Podopieczni trener Joanny Majdan-Błach dwukrotnie zajmowali miejsce na najniższym stopniu podium. Maksym Tokarczuk w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -73kg stoczył dwie zwycięskie walki. W pierwszej trafił na Bartosza Dobranowskiego (KJ AZS Opole), a następnie przyszło jemu zmierzyć się z Adamem Stodolskim (UKS Leśnik Kaczory). Dopiero w konfrontacji z Mateuszem Garbaczem (UMKS Żak Kielce) o wejście do finału musiał uznać wyższość swojego rywala. Natomiast Marta Gęsikowska w kategorii -57kg w walkach grupowych odniosła zwycięstwo z Martą Kuraś (UKS judo Wolbrom) i porażkę z Joanną Janeczko (UKJ ARCUS Warszawa), a w pojedynku o wejście do finału uległa późniejszej triumfatorce Zuzannie Łogożnej (Polonia Rybnik).
Wyniki >>>  http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=485
Maksym Tokarczuk 3m Marta Gęsikowska 3m
Maksym Tokarczuk, trener Joanna Majdan-Błach i Marta GęskiowskaMiędzynarodowy Turniej Osób z niepełnosprawnościami, Ravenna 2019 opublikowano Maj 15, 2019

Grupa opolskich judoków w dniach 9-12 maja 2019 r. przebywała we włoskiej Ravennie na zaproszenie miejscowego klubu, gdzie wzięła udział w międzynarodowym mitingu integracyjnym z udziałem sportowców z Norwegii, Holandii, Bośni, Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, odbywającym się w ramach XVII edycji „Dni sportu jako integracji”. W imprezie z doskonałej strony spisali się judocy z niepełnosprawnościami, którzy na co dzień trenują w klubie TS Gwardia Opole pod okiem trenera Lesława Licznara, szczególnie, że rywalizowali z bardziej doświadczonymi zawodnikami o wyższym stopniu wtajemniczenia, posiadającymi pasy w kolorach zielonym, niebieskim i brązowym. Każdy z nich stoczył po trzy lub cztery walki. Piotr Stelmach (kat. ne-waza 73 kg) i Krzysztof Wieczorek (kat. 90 kg) wygrali wszystkie pojedynki, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium. Daniel Przybyła (kat.73 kg) jedną walkę przegrał, dwie kolejne wygrał przez ippon, ale z uwagi na zdobyte punkty także zajął pierwsze miejsce. Fabian Szymaniec (kat. +100 kg) w walce o złoty medal nie podołał jedynie doświadczonemu judoce ze Słowenii i musiał się zadowolić miejscem na drugim stopniu podium. Natomiast Dominik Wilczek (kat. 90 kg) uległ jedynie swojemu klubowemu koledze i w zawodach zajął drugie miejsce.

?????????? 015-DSCN2542 025-DSCN2885 026-DSCN2881 030-Dominik-wilczek-i-Krzysztof-Wieczorek 031-DSCN2712 036-Fabian-Szymaniec 040-Piotr-Stelmach 043-DSCN2806 050-KrzysztofWieczorek-1m-DominikWilczek-2m 052-Damian-Przybyła-1m 061-Fabian-Szymaniec-2m 064-Piotr-Stelmach-1m 066-DSCN2826 070-DSCN2828
Brązowy medal Marty Gęsikowskiej na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski opublikowano Maj 6, 2019

MARTA GĘSIKOWSKA wywalczyła brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kątach Wrocławskich w kategorii wagowej -57kg. Podopieczna trener Joanny Majdan-Błach stoczyła w swojej grupie dwa zwycięskie pojedynki, a jeden przegrała. W półfinale uległa późniejszej triumfatorce Annie Dąbrowskiej (MKS Juvenia Wrocław) i ostatecznie zajęła miejsce na trzecim stopniu podium wspólnie z Dominiką Mróz (Klub Judo DRAKO Warszawa). Druga lokata przypadła Joannie Janeczko (UKJ ARCUS Warszawa).

Wyniki >>> http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=476

02 PART_1556988510820 PART_1556988569349
Śląska Liga Judo w Piekarach Śląskich opublikowano Kwiecień 10, 2019

7 kwietnia 2019 r. byliśmy na zawodach w ramach Śląskiej Ligi Judo w Piekarach Śląskich. Nasi zawodnicy zdobyli następujące medale:

Funny Judo (2012-2014)
  • Hanna Magnuszewska – medal złoty
  • Mikołaj Taborski – medal srebrny
2010-2011
  • Szymon Drost – medal brązowy
  • Aleksander Skonieczny – medal brązowy
2008-2009
  • Łukasz Wierzbicki  – medal brązowy
2006-2007
  • Oliwier Gałęzowski  – medal brązowy
Hania złoto

Hania ze złotem

Szymon i Olek

Szymon i Olek
Maks Tokarczuk Wicemistrzem Polski w Qazaq Kures

MAKS TOKARCZUK, judoka klubu TS Gwardia Opole, wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w Qazaq Kures, czyli w sztuce walki narodu Kazachskiego. II Mistrzostwa Polski Qazaq Kures zorganizowane przez Polską Federację Kures odbyły się w minioną sobotę w Sobótce. W zawodach startowali zawodnicy uprawiający zapasy i judo, którzy walczyli w strojach Qures-gi. Maks stoczył pasjonujące pojedynki w kategorii wagowej -82kg i dopiero w finale musiał uznać wyższość swojego rywala Sebastiana Marcinkiewicza, judoki KS Gwardia  Wrocław. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Nowak, judoka AZS AWF Wrocław. 01 Zdj. Lidia Mukhamadeeva 13 02 Fot. Bartłomiej Zamęcki 03 Fot. Janusz Pawlak 04 Zdj. Lidia Mukhamadeeva 09 05 Fot. Bartłomiej Zamęcki Autorzy zdjęć: Lidia Mukhamadeeva, Bartłomiej Zamęcki i Janusz Pawlak Galeria zdjęć >>> https://www.facebook.com/pg/KURES-361422357358922/photos/?tab=album&album_id=1259404044227411
Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży opublikowano Kwiecień 5, 2019

W ostatni weekend marca w Tyńcu Małym odbył się turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) z udziałem trójki kadetów TS Gwardia Opole. Dobry występ zaliczyły nasze judoczki, Wiktoria Pawlak (kat. –63kg) i Agnieszka Brachman (kat. –57kg), które zajęły miejsca na najniższym stopniu podium i tym samym zakwalifikowały się do OOM, która odbędzie się w Kielcach w dniach 26-28 kwietnia. W zawodach startował także Grzegorz Matkowski (kat. -66), jednak jemu zabrakło szczęścia i ostatecznie kwalifikacji nie uzyskał.

el oom
Zaproszenie na III Opolski Integracyjny Festiwal Judo opublikowano Marzec 28, 2019

Szanowni Państwo,

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na III edycję Opolskiego Integracyjnego Festiwalu Judo, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2019 r. na opolskiej Gwardii.

Wydarzenie obejmuję walki dzieci, młodzików oraz osób z niepełnosprawnościami, a także wspólny trening z japońskim trenerem Gen Yonenaga.

Szczegóły wydarzenia dostępne w komunikacie wydarzenia pod adresem: Komunikat Organizacyjny III OIFJ-2019.

Lista zgłoszeniowa oraz deklaracje rodziców: III OIFJ 2019 lista zgłoszeniowa

PlakatIIIOIFJ2019 — fb

 

 

Zapraszamy!
Program „Judo In Schools”. Uczniowie z podstawówki w Tułowicach pomyślnie zdali egzamin na biały pas. opublikowano Marzec 8, 2019

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach jest jedną z dwóch placówek na Opolszczyźnie, gdzie realizowany jest program „Judo In Schools”. Ważnym elementem uczestniczenia w tym projekcie było udostępnienie odpowiedniej sali, gdzie na stałe mogła być rozłożona mata. Szkoła spełniła ten warunek i nawiązała współpracę z klubem TS Gwardia Opole. W zajęciach, które odbywają się od 6 listopada 2018 roku bierze udział 49 uczniów z klas I-III, którzy podzieleni są na dwie grupy, a ich szkoleniem zajmuje się trener I klasy Joanna Majdan-Błach. Udział w zajęciach, które odbywają się dwa razy w tygodniu, jest dobrowolny i bezpłatny. Ćwiczenia są specjalnie dobierane, aby dzieci mogły łatwiej przyswajać sobie podstawowe techniki judo, także poprzez gry i zabawy. Ich wyczynom na macie z zaciekawieniem przyglądają się rodzice, a czasami pojawia się także Pani dyrektor Justyna Paszkowska, która często uśmiecha się widząc z jakim zaangażowaniem jej uczniowie, choć czasami jeszcze nieporadnie, wykonują zadane ćwiczenia. Po dwóch miesiącach dzieci przystąpiły do egzaminu na pierwszy stopień judo 6 kyu, który odbył się 24 stycznia br. W składzie dwuosobowej komisji egzaminacyjnej, oprócz trener Joanny Majdan-Błach, był także wychowawca wielu znakomitych opolskich judoków, trener Lesław Licznar. Wszystkie dzieci wykazały się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami zaliczając egzamin z wynikiem pozytywnym, a w nagrodę otrzymały specjalistyczny sprzęt sportowy – judogę z białym pasem, co sprawiło im radość i jednocześnie ułatwi dalsze szkolenie.

Celem programu „Judo In Schools” jest wszechstronny rozwój młodego człowieka oraz wprowadzenie większej liczby dzieci do judo. Głównymi wartościami judo propagowanymi w tym programie, to:
• SZACUNEK – judo ma uczyć dzieci interakcji z innymi ludźmi.
• PRZYJAŹŃ – judo oznacza przyjaźń i pracę zespołową; judo uczy dzieci współpracy.
• BUDOWANIE DUCHA WALKI (odporność) – programy judo uczą dzieci radzenia sobie ze zwycięstwem i przegraną.
Judo umożliwia wszechstronny rozwój dziecka, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Rozwija wszystkie cechy motoryczne, a zdobyta wiedza np. umiejętność padania przygotowuje i dostosowuje ciało dzieci, aby zapobiec urazom nie tylko na macie. Judo również jest doskonałą szkołą rozwoju uwagi, koncentracji i refleksji umysłowej.
Międzynarodowa Federacja Judo IJF w 2011 r. zainaugurowała program „Judo in Schools”, który ma pomóc narodowym federacjom na całym świecie wprowadzenie większej liczby dzieci do judo, jako sportu.
Polski Związek Judo, we współpracy z IJF, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Komitetem Olimpijskim, w bieżącym roku szkolnym wdrożył ten projekt w całej Polsce, aktualnie do 14 szkół podstawowych, a w regionie opolskim do realizacji programu zostały wyznaczone dwie szkoły – w Opolu i w Tułowicach.
Ambasadorem projektu w Polsce jest Aneta Szczepańska – wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.

53016161_601592443646594_8263246176736772096_n53161785_1629254070510781_2948387927924670464_n 53266989_569028490257774_1653216655502737408_n 53343544_375787176340978_2850983824907567104_n 53496339_2144688815611791_8816305761073233920_n 53736393_412822822624394_5769215791014608896_n 53864620_515595078965593_891354925378830336_n 54228874_415160889251960_9102080670062084096_n53482266_395181471281123_2184996424939208704_n 54200924_365286067659882_1454087398836142080_n 54256069_833820720306113_827182560583876608_n53278965_297221304302970_8489690454743318528_n