Osiedlowy Festyn Rodzinny – Pokaz judo osób z niepełnosprawnościami opublikowano Wrzesień 13, 2018

Judocy z niepełnosprawnościami, którzy trenują w klubie TS Gwardia Opole wzięli udział w Festynie Rodzinnym, jaki w drugą niedzielę września odbył się na osiedlu Malinka w Opolu. Podopieczni trenera Lesława Licznara na rozłożonej macie zaprezentowali swoje umiejętności przed liczną publicznością, która żywo reagowała nagradzając ich popisy brawami. Nasi zawodnicy, którzy uczą się w opolskim Zespole Szkół Specjalnych, są także uzdolnieni muzyczne. W drugiej części opanowali estradę umilając czas uczestnikom festynu wesołymi i rytmicznymi piosenkami. 
Sportowe pasje osób z niepełnosprawnościami wspiera Fundacja Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – Piersi oraz Stowarzyszenie „Dla Przyszłości”.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://judo.opole.pl/zdjecia?album=35
Zaproszenie na II Opolski Integracyjny Festiwal Judo opublikowano Wrzesień 12, 2018

Zapraszamy na II Opolski Integracyjny Festiwal Judo organizowany przez TS „Gwardia” Opole przy wsparciu Okręgowego Związku Judo w Opolu.

Festiwal odbędzie się w dniach 13-14 października 2018 r. i obejmować będzie rywalizację sportową osób z niepełnosprawnościami oraz dzieci urodzonych w latach 2013-2005, quizy z nagrodami, atrakcje przygotowane przez Calypso Fitness Opole, a także trening poprowadzony przez medalistki Mistrzostw Świata i Europy w judo – Panią Joannę Majdan oraz Panią Irenę Tokarz-Ogrodnik.

Zapraszamy!

Komunikat organizacyjny do pobrania: KOMUNIKAT OIFJ 2018-10-13

 
Sprawni niepełnosprawni w Euroregionie Pradziad

Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole realizuje projekt „Sprawni niepełnosprawni w Euroregionie Pradziad”

przekraczamy granice
Plan zajęć w roku szkolnym 2018/19 opublikowano Sierpień 27, 2018

Poniżej zamieszczamy plan zajęć na rok szkolny 2018/19:

 

Obraz1
„Polska Niepodległa – jak to dumnie brzmi” opublikowano Czerwiec 25, 2018

Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole realizuje zadanie : „Polska Niepodległa – jak to dumnie brzmi – kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udział w wydarzeniach sportowych w okresie od 2018-06-01 do 2019-06-30″
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
image001 FIO_LOGO
FIO_Plakat_nabór_A4Międzynarodowy Turniej Judo Miast i Regionów Partnerskich Juniorek i Juniorów – Opole, 16-17.06.2018 opublikowano Maj 25, 2018

Okręgowy Związek Judo w Opolu przy współudziale Towarzystwa Sportowego GWARDIA Opole wyszedł z inicjatywą zorganizowania Międzynarodowego Turnieju Miast i Regionów Partnerskich w Judo w kategoriach juniorskich. Zawody odbędą się 16 i 17 czerwca br. w hali Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego GWARDIA przy ul. Kowalskiej 2 w Opolu. W pierwszym dniu na matach odbędą się walki indywidualne, zaś nazajutrz do rywalizacji przystąpią drużyny. Z pewnością nie zabraknie ciekawych konfrontacji. Wierzymy, że impreza przyniesie korzyści szkoleniowe i przyczyni się do zaciśnięcia współpracy pomiędzy klubami z miast partnerskich Opola oraz z regionów partnerskich Województwa Opolskiego. Serdecznie zapraszamy kibiców, a w szczególności młodzież i dzieci trenujące judo w klubach działających w naszym regionie wraz z rodzicami i zachęcamy do stworzenia gorącego dopingu podczas tych zawodów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. KOMUNIKAT-ORGANIZACYJNY

plakat 2018
Judo dla wszystkich! opublikowano Kwiecień 25, 2018

Towarzystwo Sportowe GWARDIA Opole zaprasza wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, dorośli) do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. W ramach imprezy odbędą się warsztaty judo:
– szkoła miękkiego padania,
– zajęcia z samoobrony.
Termin: 12.05.2018, godz.12.00-15.00
Miejsce: Sala Judo TS Gwardia Opole, ul. Kowalska 2
Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

logo dni otwartych
Organizacja zajęć w okresie świątecznym opublikowano Marzec 29, 2018

Organizacja zajęć w okresie świątecznym:
- grupy trenerki Pauliny: czwartek bez zmian, poniedziałek i wtorek – wolne,
- grupy trenera Lesława – zgodnie z ustaleniami z trenerem
Brązowy medal Marty Gęsikowskiej na Pucharze Polski Juniorek i Juniorów opublikowano Luty 27, 2018

Marta Gęsikowska (-57kg) wciąż prezentuje świetną formę. Tydzień po zdobyciu brązowego medalu Pucharu Polski Seniorek, tym razem wywalczyła brąz Pucharu Polski Juniorek, co jest świetnym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorek (16-18.03.2018).

Na turnieju Nasz Klub reprezentował także Szymon Kudyba (-73kg), który zanotował jedno zwycięstwo, oraz jedna porażkę i odpadł z rywalizacji.

Dokumentacja fotograficzna za: Ilona Judo Zdjęcia (profil FB).

Kudyba atak

Leszek

marta przed

Marta atak

marta podium
Wsparcie finansowe Samorządu Województwa Opolskiego opublikowano Luty 20, 2018

Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Opolskiego zrealizował zadanie publiczne „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie udziału w zawodach sportowych”, nazwa własna zadania to : „Wspieranie udziału w zawodach sportowych – judo”.
Dzięki przekazanym środkom finansowym mogliśmy zrealizować:
1. całoroczny cykl szkoleniowy
2. zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie podczas zawodów, konsultacji szkoleniowych i zgrupowań
3. zapewnić transport na zawody, konsultacje szkoleniowe i zgrupowania
4. zakupić sprzęt sportowy
LOGO-KWITNACE-PL-POZIOM-RGB