Samoobrona Kobiet – intensywny kurs wakacyjny opublikowano Czerwiec 20, 2017

plakat samoobrona
Zapraszamy do Naszego oficjalnego wydarzenia na Facebook’u pod adresem: https://goo.gl/qTBCzv 
Klub TS Gwardia Opole zaprasza na intensywny, wakacyjny kurs samoobrony dla kobiet i dziewcząt powyżej 15 r.ż. niezależnie od warunków fizycznych.
Podczas kursu uczymy radzenia sobie ze stresem, rozpoznawania sytuacji zagrożenia i sposobów ich unikania niezależnie od wieku i warunków fizycznych. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania sprawnościowego.
 
Zajęcia odbywać się będą w okresie wakacyjnym we wtorki o godzinie 18:30-20:00, począwszy od 4.07.2017 aż do 29.08.2017 (z wyłączeniem 15.08) na sali judo klubu TS Gwardia Opole, przy ul. Kowalskiej 2.
Zapisy:
paulina.dawczak.gwardia.opole@gmail.com
691-836-557
 
W programie kursu:
1. praktyczne ćwiczenia samoobrony w tym:
 • nauka wybranych technik obrony w sytuacjach zagrożenia przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, duszeniami, chwytami za ubranie i innymi sytuacjami zagrożenia
 • przedstawienie miejsc wrażliwych na ciele człowieka
 • postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia
 • jak pomóc osobie trzeciej (obezwładnianie napastnika)
 • obrona przedmiotami codziennego użytku
 • taktyki walki i obrony przy próbie gwałtu
 • jak obronić się przed niebezpiecznymi narzędziami

2. wykłady z zakresu radzenia sobie ze stresem oraz unikania sytuacji niebezpiecznych

 • omówienie aspektów psychologicznych
 • podstawy psychologii agresji
 • prawne uwarunkowania samoobrony
3. udzielanie pierwszej pomocy przed medycznej
4. ćwiczenia odstresowujące oraz poprawiające sprawność fizyczną.
 
Zajęcia poprowadzą:
Paulina Dawczak – trener judo, posiadaczka stopnia mistrzowskiego 1. DAN (czarny pas) w judo, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, wyszkolona w zakresie samoobrony kobiet.
 
Kamil Chmielewski – we wczesnej młodości związany z karate kyokushin oraz kungfu, obecnie zgłębia tajniki wojskowych systemów walki wręcz oraz kalisteniki. Student na kierunku ratownictwa medycznego.
 
Warunki udziału w kursie:
1. wiek powyżej 15 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w zajęciach)
2. deklarowany dobry stan zdrowia
3. chęć zdobywania nowych umiejętności
4. posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmującego okres planowanego szkolenia
5. posiadanie stroju sportowego do realizacji zajęć
6. podporządkowanie się zaleceniom instruktorów prowadzących zajęcia
7. przyjęcie systemu kontaktowego prowadzenia zajęć przez instruktorów
8. uiszczenie opłaty w ramach składki członkowskiej na rzecz TS Gwardia Opole w wysokości 60zł miesięcznie. Opłata ta upoważnia do nieodpłatnego korzystania z obiektów, zajęć i opieki instruktorów w Klubie. UWAGA! Pierwszy trening za darmo! Przyjdź i spróbuj!
 
Ilość miejsc ograniczona!
 
Z największą przyjemnością odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Kontakt:
Paulina Dawczak
691-836-557

Jak przygotować się do zajęć?

Trenować będziemy na sali judo, która wyłożona jest specjalnym podłożem do realizacji zajęć ze sportów walki, dobrze amortyzującym wszelkiego rodzaju upadki (tzw. mata). Na macie trenujemy bez obuwia i bez skarpetek (żeby się nie ślizgać). W związku z powyższym warto wziąć ze sobą jakieś klapki, żeby przejść z szatni, znajdującej się na piętrze, na salę treningową (na parterze). W szatni dostępne są prysznice.

Z pozostałych elementów przygotowawczych:
- Zalecany jest wygodny strój sportowy, nie krępujący ruchów. Dobrze, żeby pozbawiony był różnych potencjalnie niebezpiecznych elementów, takich jak np. mocno wystające, ostre zamki. Świetnie spisze się zestaw np. leginsy i koszulka.
- Należy ściągnąć wszelką biżuterię: łańcuszki, kolczyki, pierścionki, itp. W przypadku kolczyków, których z jakichś względów nie da się wyjąć, dobrą praktyką jest zaklejenie ich plastrem.
- Niezalecane jest posiadanie bardzo długich paznokci, tipsów itp.
Wynika to z faktu iż zajęcia będą prowadzone w trybie kontaktowym, a powyższe zalecenia mają na celu ograniczenie ryzyka zranienia osób trenujących oraz współtrenujących.

Na czas treningu warto zaopatrzyć się w picie.


Składka członkowska wynosi 60 zł/ mies. Płatność do 10-go każdego miesiąca na konto klubowe.

TS „Gwardia” Opole, ul. Kowalska 2, 45-590 Opole 

BZ WBK : 74 1090 2242 0000 0001 1479 9953

Tytułem „Imię i nazwisko uczestnika zajęć – samoobrona kobiet„, np. „Anna Nowak – samoobrona kobiet”

Dokumenty do pobrania:
1. oswiadczenie i regulamin szkolenia z zakresu samoobrony
2. deklaracja członkowska i kwestionariusz_osobowyPierwszy Opolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych 14 czerwca 2017 r. opublikowano Czerwiec 19, 2017

TS Gwardia Opole jako pierwszy klub w Opolu rozpoczął prowadzić zajęcia judo dla osób z niepełnosprawnościami. Nieco później w tym samym kierunku poszedł także Klub JUDO UKS OKAY OPOLE. Podopieczni Gwardzistów utworzyli zespół pod nazwą „Iskra”, zaś ćwiczący w drugim klubie nazwali się „Dinozaurami” i razem w minioną środę (14.06.2017) spotkali się w sali judo przy ul. Kowalskiej 2, aby podjąć rywalizację w Pierwszym Opolskim Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych. Na macie zaprezentowało się dwadzieścia osób, które zostały podzielone na kategorie wagowe i stoczyły pasjonujące walki. Poczynaniom na macie zawodników z niepełnosprawnościami przyglądali się żywo reagujący ich opiekunowie oraz trenerzy. Każdy z uczestników tych zawodów otrzymał dyplom oraz medal, co wywołało ich wielką radość i zadowolenie. Wśród tej grupy były osoby wyróżniające się sprawnością i większymi umiejętnościami, co może być oznaką, że w niedalekiej przyszłości możemy mieć opolskich judoków startujących w ogólnopolskich turniejach paraolimpijskich i zawodach międzynarodowych.

otwarcie osoto newaza dekoracja


Wyniki:
ISKRA OPOLE
Barbara Forek – I miejsce
Wiktoria Kaczmarek – I miejsce
Piotr Stelmach – I miejsce
Daniel Przybyła – I miejsce
Marcin Papadopulos – I miejsce
Fabian Szymaniec – I miejsce
Kamila Napiórkowska – II miejsce
Dominik Wilczek – II miejsce
Nikola Bronder – III miejsce
Miłosz Zbiegieni – III miejsce
Mateusz Pałka – III miejsce
Maciek Gamura – III miejsce
Krzysztof Wieczorek – III miejsce

iskra opole

Iskra Opole


DINOZAURY OPOLE
Marta Telesz – I miejsce
Artur Piecha – I miejsce
Marek Mleczek – II miejsce
Piotr Wasyliszyn – II miejsce
Przemysław Prauzner – II miejsce
Tomasz Jurecki – III miejsce
Jacek Świerk – III miejsce

dinozaury opole

Dinozaury Opole
Śląska Liga Judo – Radzionków 11.06.17 r. opublikowano Czerwiec 11, 2017

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. wzięliśmy udział w zawodach w ramach Śląskiej Ligi Judo organizowanych przez Ikizama Judo Club.

 

Sześcioro Naszych zawodników wraz z najwierniejszymi kibicami, czyli rodzicami, wyjechało wcześnie rano aby wstawić w Radzionkowie na weryfikacji. Był to pierwszy tak duży Turniej dla Naszych zawodników, jednak nie zjadła Nas trema i już po rozgrzewce stanęliśmy do walki jak równy z równym.Zawody zakończyliśmy z dorobkiem sześciu medali, które zdobyli: Maja Ogrodnik, Mikołaj Taborski, Tomasz Kędziora, Aleksander Skonieczny, Szymon Drost oraz Krzysztof Pilawka.

 

Z całą pewnością nie udałoby się to bez wsparcia Naszych wspaniałych rodziców, który dowożą dzieci na treningi oraz poświęcili tę piękną słoneczną niedzielę na wyjazd oraz gorące dopingowanie wszystkich dzieci z Naszego Klubu. Dziękuję i gratuluję!

SONY DSC

Niektórzy stawali na głowie, żeby wypaść jak najlepiej

olek

Aleksander Skonieczny – I miejsce

 

kedziora

Tomasz Kędziora – II miejsce

 

krzysiu

Krzysztof Pilawka – III miejsce

 

SONY DSC

Mikołaj Taborski – III miejsce
Oświadczenie opublikowano Maj 10, 2017

Opole, 10 maja 2017 r.

 

 

OŚWIADCZENIE

 

W związku z zamieszczeniem na stronie internetowej TVP 3 Opole materiału filmowego opatrzonego tytułem „TS Gwardia Opole z 20-tysięcznym dofinansowaniem z UMWO. Mimo nieprawidłowości” autorstwa red. Adama Wołka, wyemitowanego w Kurierze Wieczornym TVP 3 Opole w dniu 9 maja 2017 roku, który ma znamiona szkalowania dobrego imienia Towarzystwa Sportowego Gwardia Opole wyjaśniamy, co następuje.

 

Urzędnicy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opola zakwestionowali część poniesionych przez nas wydatków, które zostały ujęte w złożonym sprawozdaniu z wykorzystania otrzymanych dotacji w 2015 roku. W związku z tym, że cała sytuacja miała miejsce na początku 2016 postanowiliśmy dokonać zwrotu pieniędzy na konto Miasta Opola z zakwestionowanych faktur, pomimo odmiennego stanowiska, mając jednak na uwadze także to, że nasz klub może nie być dopuszczonym do ubiegania się o kolejne miejskie dotacje. Prezydent Miasta Opola zlecił przeprowadzenie kontroli w naszym stowarzyszeniu w zakresie prawidłowości rozliczenia udzielonych dotacji, którą przeprowadził Wydział Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Opola. Ustalenia kontroli nie wykazały nieprawidłowości, a w związku z brakiem przesłanek działania na szkodę Miasta Opola odstąpiono od wydania zaleceń pokontrolnych. Ponadto Prezydent Miasta Opola nigdy nie wystąpił do TS Gwardia Opole z roszczeniem zwrotu dotacji za 2015 rok. Informujemy, że na początku bieżącego roku złożyliśmy nową ofertę o wsparcie naszej działalności sportowej w 2017 roku, która została już dopuszczona do konkursu, ale z niewiadomych dla nas przyczyn nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek dotacji, w przeciwieństwie do innych klubów judo.

 

Klub TS Gwardia Opole w 2016 roku realizował zadanie objęte dotacją otrzymaną z Województwa Opolskiego. Kontrola doraźna wykazała, że pewne zakupy zostały dokonane po zadeklarowanym terminie realizacji zadania, nie kwestionując jednak zasadności poniesionego wydatku. Urząd Marszałkowski wystąpił do nas o zwrot części udzielonej dotacji, a my korzystając z przysługującego prawa złożyliśmy w tej sprawie odwołanie i czekamy obecnie na rozstrzygnięcie tej sprawy.

 

W stosunku do osób wprowadzających w błąd opinię publiczną i podważających wiarygodność naszego klubu rozważamy możliwość podjęcia kroków prawnych.

 

 

Zarząd TS Gwardia Opole
Wesołych Świąt! opublikowano Kwiecień 14, 2017

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów!
składa Zarząd oraz Kadra trenerska TS „Gwardia” Opole

230300_wielkanoc_jajka_kwiaty_koszykNajbliższe treningi grup trenerki Pauliny Dawczak odbędą się w czwartek 20.04. Grupa trenera Licznara zgodnie z ustaleniami z trenerem.

 

 
Obóz letni – Władysławowo opublikowano Kwiecień 11, 2017

Szanowni Państwo,

informujemy, że planowany jest wyjazd na zgrupowanie letnie do Władysławowa w dniach 14-27 sierpnia 2017 r.

Trenować będziemy na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Całkowity koszt obozu, obejmujący koszty przejazdu, zakwaterowanie i wyżywienie, opiekę instruktorów i trenerów, treningi judo oraz ogólnorozwojowe, wynosi 1400 zł.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 2 dogodne raty:

 • I rata – 700 zł do 15 maja 2017 r. (poniedziałek)
 • II rata – 700 zł do 15 czerwca 2017 r. (czwartek)

Warunkiem wydania karty obozowej jest uiszczenie opłaty w wysokości co najmniej 700zł do dnia 15 maja 2017 r. (I rata).

Opłaty proszę kierować na konto Klubowe:

Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole
ul. Kowalska 2, 45-590 Opole
74 1090 2242 0000 0001 1479 9953

Tytułem: „Opłata/rata za obóz letni: [imię i nazwisko dziecka]„
V Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo opublikowano Marzec 13, 2017

W dniach 11-12.03.2017 r. w PSP nr 29 odbyły V Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo organizowane przez UKS OKAY Opole. Na starcie stanęły aż 4 kategorie wiekowe liczące w sumie ponad 350 zawodników, nie wliczając najmłodszych uczestników.

17192365_1215369858581274_4510856791589143955_o

W pierwszym dniu zawodów zaprezentowało się czterech zawodników. Najmłodszy z nich, Jakub Barkowski (MU11-36), dla którego były to pierwsze zawody w życiu, po dobrych walkach uplasował się na 7-ej pozycji na 20 startujących.

Jego starsi koledzy, Jakub Pawlik (MU13-55) oraz Jakub Wolski (MU13-50), pomimo znacznej niedowagi, nie popuszczali swoim przeciwnikom. Jakub Pawlik został sklasyfikowany na 5 miejscu (zaraz za podium), z kolei Jakub Wolski po wygraniu dwóch z czterech walk zdobył brązowy medal! Pozostaje jednak pewien niedosyt, bo niewiele zabrakło, a wynik mógłby być zdecydowanie lepszy.

Wolski

Jakub Wolski – brązowy medalista V Otwartych Mistrzostw Miasta Opola

 

Najstarszy z zawodników, Piotr Müller (MU15-73), zdobył medal srebrny.

Muller

Piotr Müller – srebrny medalista V Otwartych Mistrzostw Miasta Opola

W drugim dniu zaprezentowały się przedszkolaki. Walki poprzedziła rozgrzewka poprowadzona przez Naszą Panią Trener Paulinę Dawczak oraz Panią Trener Jolantę Lewczak-Brożynę z zaprzyjaźnionego Klubu Sportów Walki Opole. Nasz Klub reprezentowało 7 zawodników, którym kibicował Nasz niezawodny, zawsze gotowy Fanklub rodziców!

Złote medale zdobyli: Aleksander Skonieczny, Szymon Drost, Kornel Powiecki, Bartosz Janik oraz Tymon Symowanek. Srebrny medal wywalczyła Hanna Magnuszewska, a brązowy Wojciech Szydłowski. Jednak każdy, kto miał odwagę przyjść na zawody, wyjść na środek maty i walczyć zasługuje na szacunek i może czuć się zwycięzcą!

przedszkolaki

Młodzi Gwardziści mają moc ;)

Także w drugim dniu turnieju odbyło się seminarium szkoleniowe dla starszych zawodników przeprowadzone przez Anetę Szczepańską, wicemistrzynię olimpijską z Atlanty ’96 oraz trenerkę kadry olimpijskiej kobiet RIO 2016.

Tematem głównym treningu dopołudniowego była technika Uchi Mata, wraz z jej kombinacjami. Trening popołudniowy z kolei największy nacisk kładł na technikę Sankaku Jime, oraz różne sposoby przejść do trzymań. Każdy z treningów zakończony został walkami szkoleniowymi, by w praktyce przećwiczyć nowo poznane techniki i kombinacje.

17192288_1892932720950967_6177913163790040369_o

17201373_1216298708488389_8298817921191956938_n

Kilka cennych rad mistrzyni i nawet Uchi Mata zaczęła wychodzić ;)

17212267_1892971110947128_3459546057948131787_o

Jest i Uchi Mata Naszych młodziczek

17155890_1216301281821465_6474568113280029939_n

Randori na zakończenie treningu (nawet Pani Trener jeszcze w formie)

Więcej zdjęć znajduje się w galerii.
Zwycięstwo Dominiki Błach w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle k. Warszawy opublikowano Luty 14, 2017

Świetnie rozpoczęła sezon Dominika Błach (-63kg), która zwyciężyła w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle koło Warszawy. Dominika nie dała żadnych szans swoim rywalkom, w tym ubiegłorocznej Drużynowej Mistrzyni Europy i zwyciężczyni Grand Prix w Zagrzebiu.

PPS
Nowe przepisy walk w judo 2017 opublikowano Luty 1, 2017

Światowa Federacja Judo (IJF) z początkiem roku wprowadziła szereg zmian dotyczących przepisów walki, do których dostosować się muszą wszystkie federacje.  Oznacza to, że już podczas najbliższych zawodów w Polsce, na wszystkich poziomach zaawansowania, od dzieci do seniora będziemy rywalizować na nowych zasadach.

Poniżej zebraliśmy kilka zmian, które w pierwszych miesiącach będą dla dzieci i ich rodziców najistotniejsze i zupełnie nowe.

Punktacja
Akcje będą punktowane tylko na Ippon i Waza-ari – znika ocena Yuko. Akcje, które do tej pory były oceniane na Yuko lub Waza-ari, teraz będą Waza-ari. Waza-ari nie sumują się – dwa Waza-ari już nie będą zamieniane na Ippon (znika Waza-ari Awasete Ippon). W czasie walki można zdobyć dowolną liczbę Waza-ari.

Jeśli zawodnik rzucany w momencie upadku podpiera się równocześnie na dwóch łokciach taka akcja jest oceniana Waza-ari. Lądowanie na jednym łokciu jest nieważne i nie jest oceniane.

Trzymania
czas pomiędzy 10 a 19 sekund zostanie oceniony na Waza-ari. Ippon w dalszym ciągu otrzymuje zawodnik za utrzymanie przeciwnika przez 20 sekund. Zgodnie z zasada opisana powyżej jeśli zawodnik na swoim koncie miał już Waza-ari, drugie Waza-ari nie kończy pojedynku.

Wynik walki oraz złoty punkt
W regulaminowym czasie walki, można ją wygrać tylko przez akcję techniczną punktowaną (Waza-ari lub Ippon). Kary Shido nie spowodują wyłonienia zwycięzcy, wyjątkiem jest Hansokumake, które zawodnik będzie otrzymywał za otrzymanie 3 kary Shido (do tej pory karę dyskwalifikacji Hansokumake zawodnik otrzymywał po uzbieraniu 4 kar).

Jeśli po upływie regulaminowego czasu walki na tablicy widnieją tylko kary Shido lub gdy na tablicy wyników po stronie obu zawodników jest taka sama liczba Waza-ari, ale jeden z zawodników ma więcej kar Shido, zostanie ogłoszona dogrywka na zasadzie Złotego Punktu (Golden Score). Wszystkie punkty i kary uzyskane w regulaminowym czasie walki pozostają na tablicy wyników.

Walkę w doliczonym czasie można wygrać poprzez wykonanie akcji na Ippon lub Waza-ari. Istniej możliwość zwyciężenia także poprzez karę Shido, ale zrozumienie tych zasad w pierwszym kontakcie z nowymi przepisami może wydawać się dość skomplikowana.

Jeśli po zakończeniu walki w regulaminowym czasie istnieje konieczność przeprowadzenia dogrywki a na tablicy obu zawodników nie ma kar Shido bądź ta liczba jest równa, sprawa jest prosta, bo każda kolejna kara kończy rywalizację.

Przykład nr 1 – na koncie zawodnika A jest 1 kara Shido, a na koncie zawodnika B nie ma kary, w takim przypadku pierwsza kara Shido dla zawodnika B dopiero wyrównuje poziom kar i nie kończy dogrywki. W ww przykładzie aby walka się zakończyła Zawodnika A przegrywa już po otrzymaniu pierwszej kary Shido, natomiast zawodnik B z maty schodziłby pokonany dopiero po otrzymaniu 2 kar.

Przykład nr 2 – na koncie zawodnika A są 2 kary Shido, a na koncie zawodnika B nie ma kary, w takim przypadku pierwsza i druga kara Shido dla zawodnika B dopiero wyrównuje poziom kar i nie kończy dogrywki. W ww przykładzie aby walka się zakończyła Zawodnika A przegrywa już po otrzymaniu pierwszej kary Shido, natomiast zawodnik B z maty schodziłby pokonany dopiero po otrzymaniu 3 kar.

Przykład nr 3 – na koncie zawodnika A jest 2 kara Shido, a na koncie zawodnika B jest 1 kara, w takim przypadku pierwsza kara Shido dla zawodnika B dopiero wyrównuje poziom kar i nie kończy dogrywki. W ww przykładzie aby walka się zakończyła Zawodnika A przegrywa już po otrzymaniu pierwszej kary Shido, natomiast zawodnik B z maty schodziłby pokonany dopiero po otrzymaniu 2 kar.

Kary
Zgodnie z nowymi przepisami atak, uchwyt lub blok nogi (wszystko poniżej pasa) rywala za pierwszym razem skutkuje karą Shido, natomiast druga taka akcja w tej samej walce oznacza Hansokumake (dyskwalifikacje).

Do tej pory już pierwsze dotknięcie nogi rywala oznaczało dyskwalifikacje.

Uchwyt za judogę
Tzw. uchwyt jednostronny (np. kiedy zawodnik trzyma dwoma rękoma rękaw i klapę rywala po jego jednej stronie) nie będzie już karany, jeśli osoba trzymająca taki uchwyt jest aktywna (wykonuje często realne ataki). Oczywiście złapanie takiego uchwytu w celach obronnych (defensywnych) skutkuje karą Shido.

Bezpośrednie Hansokumake (dyskwalifikacja)
Jeśli Uke (osoba rzucana) będzie unikać lądowania na plecach przez ruch, który jest niebezpieczny dla głowy, szyi lub kręgosłupa tzw. mostki, zostanie ukarany Hansokumake.

Takie bezpośrednie Hansokumake skutkuje wykluczeniem z całego turnieju i anulowanie wyniku sportowego.

Rzut i kontratak
Po wykonaniu kontrataku kto pierwszy upada ten traci punkty. Jeśli trudno będzie wskazać który z zawodników podczas całej akcji technicznej wykonał większą pracę, sędzia nie oceni całej sytuacji. Wszystkie akcje po upadku będą traktowane jako kontynuacja Ne-waza i nie mogą być punktowane.

Judogi
W miarę możliwości zawodnik, który po komendzie „Mate” wraca na swoje miejsce powinien poprawiać swoją judogę, aby wyglądać schludnie.

Duch judo i fair play
Jakiekolwiek postępowanie, które jest sprzeczne z duchem judo i zasadą fair play będzie karane Hansokumake (np. unikanie walki, w skrajnych sytuacjach wychodzenie i wypychanie poza matę).

Celem zmian przepisów walki jest to, aby judo było bardziej zrozumiałe, dynamiczne i atrakcyjniejsze dla widza. Czy tak się stanie przekonamy się na własnej skórze już wkrótce.

Źródło: Judo Legia Warszawa
Podsumowanie projektu „Judo bez granic” opublikowano Styczeń 4, 2017

Od września do grudnia 2016 r. Nasz Klub realizował projekt pod hasłem „Judo bez granic” -  Rehabilitacja społeczna i fizyczna osób niepełnosprawnych w klubie sportowym.

W tym czasie zawodnicy pod opieką trenera Lesława Licznara, Pauliny Dawczak oraz Tomasza Błacha (wolontariusz) uczyli się składania judogi, technik poprawnego upadania i wykonywania rzutów na zajęciach prowadzonych w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu oraz na profesjonalnej sali judo TS Gwardia Opole, następnie umiejętności te prezentowali na pokazach. Całość projektu zwieńczyły egzaminy na kolejne stopnie KYU, które mogły się odbyć dzięki wsparciu Pani Patrycji Jastrzębskiej (wolontariusz).

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem także ze strony mediów – kamery TVP3 Opole oraz TVP3 Bydgoszcz zagościły w czasie trwania egzaminów.

Relacja TVP3 Opole w programie Sport Opolski znajduje się pod następującym linkiem:  https://opole.tvp.pl/28165398/9-grudnia-2016.

Relację TVP3 Bydgoszcz wyemitowano na antenie ogólnopolskiej. Program ten znajduje się pod następującymi linkiem (początek 6:41): http://sport.tvp.pl/28173309/sport-w-regionach-09122016

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

dscf3548

dscf3551

dscf3552

dscf3554

dscf3557

dscf3564

dscf3567

dscf3573

dscf3595