„ZDROWIE W RUCHU” – OFERTA ZGŁOSZONA PRZEZ TS GWARDIA OPOLE DO EUROPEJSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

TS Gwardia Opole stara się o dofinansowanie z Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i aby tak się stało musi zebrać głosy poparcia od mieszkańców Opolszczyzny.
GŁOSOWANIE
Wśród wymienionych organizacji należy zaznaczyć: Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole (przedostatnia pozycja na liście) i wypełnić rubryki. Na podany nr tel. zostanie przesłany kod zatwierdzający, który pozwoli zakończyć proces głosowania.
Całość zajmuje ok. 3 min.
Zaangażujcie w to również swoich najbliższych i znajomych. Liczy się każdy głos.
 
Szczegóły oferty
„Zdrowie w ruchu” to oferta zgłoszona przez TS Gwardia Opole do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i będzie ona realizowana jeżeli uzyska Państwa wsparcie, dlatego zachęcamy do głosowania, które potrwa do 25 kwietnia br., a liczy się każdy głos!
Europejski Budżet Obywatelski to pierwszy tego typu projekt w Europie, który pozwoli dorosłym mieszkańcom Opolszczyzny na zdobycie nowych kwalifikacji i kompetencji przydatnych na rynku pracy. Organizacje pozarządowe województwa opolskiego zaangażowały się, by pomóc mieszkańcom regionu w zdobyciu nowych umiejętności. Do realizacji zostaną wybrane zadania zgłoszone przez organizacje pozarządowe, które uzyskają największą sumę punktów z oceny merytorycznej i trwającego głosowania mieszkańców.
Nasza oferta „Zdrowie w ruchu” związana jest z przeprowadzeniem kursu na terapeutę ruchowego. Jest to pomost pomiędzy fizjoterapią, a treningiem. Terapeuta ruchowy posiada solidną wiedzę na temat anatomii, fizjologii i funkcjonowania ludzkiego ciała, a także mechanizmów działających w przypadku urazów i przeciążeń aparatu ruchu.
Posiada umiejętności przeprowadzenia pełnej diagnostyki opartej na rzetelnym wywiadzie, a poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych potrafi zaprogramować kompleksową terapię ruchową. Posiada warsztat i narzędzia pozwalające na pracę z osobami zarówno przed, jak i po operacjach ortopedycznych, kobietami w okresie okołoporodowym, osobami z zaburzeniami wad postawy, osobami dotkniętymi zespołami bólowymi, najczęstszymi jednostkami chorobowymi, a także permanentnym stresem.
Dobry terapeuta ruchowy potrafi realnie zmienić jakość życia i funkcjonowania swoich podopiecznych realizują ich cel poprawy sylwetki, kondycji, czy dobrego samopoczucia równolegle wraz z powrotem do sprawności fizycznej i zdrowia.