Opole gościć będzie uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w Judo

Stolica naszego regionu już wkrótce stanie się areną zmagań młodych dżudoczek i dżudoków, którzy powalczą o medale i tytuły Mistrzostw Polski w kategorii juniorów.
W dwudniowej imprezie swoje umiejętności zaprezentuje blisko 300 sportowców reprezentujących 80 klubów z całego kraju, w tym z naszego regionu.
– Polski Związek Judo wysoko ocenia działalność opolskiego środowiska judo oraz poziom organizowanych przez nas imprez, co nas bardzo cieszy, a wskazanie Opola jako miejsca przeprowadzenia pierwszych w sezonie 2024 zawodów rangi mistrzowskiej nie jest przypadkiem – zaznacza Tomasz Błach, prezes TS Gwardia Opole, organizator turnieju.
 Rywalizacja przebiegać będzie na trzech matach rozłożonych w hali Stegu Arena. W pierwszym dniu zaplanowane są walki indywidualne, które będą kontynuowane nazajutrz, a po ich zakończeniu rozpocznie się nowy turniej – Drużynowe Mistrzostwa Polski Mixed Teams Reprezentacji Województw.
Poczynaniom dżudoczek i dżudoków przyglądać się będą trenerzy kadr narodowych, męskiej i kobiecej. Opolskie zawody wyłonią grupę zawodników, którzy zostaną objęci opieką kadry narodowej i będą reprezentowali nasz kraj w prestiżowych zawodach na arenie międzynarodowej.
Termin zawodów:
sobota, 23 marca – od g.10:15
niedziela, 24 marca – od g.9:00
Miejsce zawodów: Hala Widowiskowo-Sportowa STEGU ARENA – Opole, ul. Oleska 70
Wstęp wolny.
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Opolskiego
Patronat medialny: Telewizja Polska TVP3 Opole, Radio OPOLE,  Tygodnik O!POLSKA
Organizator: Towarzystwo Sportowe GWARDIA OPOLE, Polski Związek Judo
Zadanie publiczne jest realizowane dzięki współfinansowaniu miasto Opole