Sukcesy na III Międzynarodowym Turnieju w Bielsko Białej

W minioną niedzielę nasi zawodnicy wzięli udział w III Międzynarodowym Turnieju Judo „pokonujemy granice” w Bielsku Białej.
W zawodach wzięło udział 730 zawodników z ponad 40 klubów, w tym ekipy z Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji i Węgier.
Najlepiej z naszych judoków spisali się Adam Hryniewicz i Szymon Kudyba. Adam po zwycięstwie w cztero-turniejowym cyklu grand prix w Mysłowicach przypieczętował dobra passę zwycięstwem również na matach w Bielsku. W licznie obsadzonej kategorii wagowej do 30 kg wygrał wszystkie swoje 5 pojedynków pokonując w walce półfinałowej i finałowej dwóch starszych zawodników z Czech.
Szymon Kudyba w bardzo ładnym stylu zdobył złoto w kategorii wagowej do 73 kilogramów. Wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem wykonując efektowne rzuty.
Na pierwszym miejscu uplasowała się również Wiktoria Kawecka, która nie miała sobie równych w kategorii dziewcząt do 70 kg.
Brązowy medal w wadze do 60 kg po zaciętych pojedynkach zdobył Michał Gęsikowski. Najcięższy bój stoczył w walce o trzecie miejsce, gdzie walczył z zawodnikiem Czarnych Bytom. W regulaminowym czasie nie było rozstrzygnięcia, jednak już na początku dogrywki Michał wykonał rzut, który zakończył walkę.
Nasz klub reprezentowali również Dawid Świś, Mateusz Korolewicz i Michał Kowalski, którzy stoczyli na turnieju po dwa pojedynki zdobywając kolejne doświadczenie startowe.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników!

IMG_9428

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.