Informacja w sprawie składek członkowskich na czas zawieszenia zajęć w Klubie (16.03.2020 do odwołania))

Szanowni Państwo, Drodzy Klubowicze i Opiekunowie,
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia wszystkie zajęcia w szkołach, przedszkolach, jak i klubach sportowych zostały wstrzymane.
Trudno przewidzieć jak długo będzie trwać ta trudna dla wszystkich sytuacja.
Jako Klub straciliśmy możliwość organizowania treningów i konsultacji w Naszym DOJO. Jednak, jako urodzeni wojownicy walczymy dalej. Próba adaptacji do tej niecodziennej sytuacji poskutkowała powstaniem Naszej zamkniętej grupy #YOSHI_Gwardio na Facebooku, gdzie od poniedziałku do piątku, na czas zawieszenia zajęć w Klubie, Nasi trenerzy i starsi zawodnicy publikują propozycje treningów. Oczywiście, taka zdalna forma nigdy nie zastąpi bezpośredniego treningu pod opieką wykwalifikowanego trenera, mogącego na bieżąco dostosowywać treści treningowe dla danej grupy jak i indywidualnych zawodników. Brak możliwości zastosowania specjalistycznego sprzętu wspomagającego trening, bezpośredniej obserwacji poprawności wykonywanych ruchów, zrozumienia istoty zadania treningowego, możliwości bieżącej korekty błędów, a przede wszystkim brak bezpośredniej relacji uczeń-mistrz.
Każdy z Państwa, przed podpisaniem i złożeniem deklaracji członkowskiej, został poinformowany, że treningi w Naszym klubie są i zawsze będą darmowe. Opłacana przez Państwa składka członkowska nie jest opłatą za treningi, a za możliwość korzystania z oferty Klubu, tj. posiadanego specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy i bezpośredniego wsparcia wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Składka ta służy pokryciu bieżących kosztów utrzymania obiektu, ponieważ Nasz Klub, jako jeden z dwóch klubów sportowych w Opolu, jest właścicielem własnego obiektu, co wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich opłat za jego utrzymanie, bez względu na aktualne wykorzystanie i zużycie mediów.
Mamy świadomość, że wiele rodzin również znajduje się obecnie w trudnej, bądź niepewnej  sytuacji finansowej, ale jeśli zabraknie Państwa wsparcia, Klub może przestać istnieć.
Dlatego zwracamy się z prośbą o kontynuowanie opłacania składek, przynajmniej w wysokości 50% dotychczasowej kwoty, do czasu odwołania zawieszenia treningów w Klubie. Osoby, które ze względu na zaistniałą sytuację, mogą mieć problem z uiszczaniem opłaty w ogóle, proszone są o kontakt z trenerami prowadzącymi. Dajcie Nam znać, że Nasza dotychczasowa i bieżąca praca ma jakiś sens. Oglądajcie, komentujcie, pokazujcie zdjęcia i filmiki z Waszych treningów. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że Nasza praca, pomimo wielu trudności i niedociągnięć, jest ważna i potrzebna.
Jak pisałam już w opisie projektu – ta niecodzienna sytuacja wymusiła na Nas albo odpuszczenie, albo podjęcie działań na których kompletnie się nie znamy, tj. obsługa social mediów, nagrywanie i montowanie filmów. Jesteśmy grupą Trenerów i to na trenowaniu zawodników, pod Naszym czujnym okiem, się znamy.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd i Trenerzy TS Gwardia Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.