Śląska Liga Judo – Tarnowskie Góry 25.11.2018

W minioną niedzielę 25 listopada 2018 r. pojechaliśmy do Tarnowskich Gór na ostatni rzut II edycji Śląskiej Ligi Judo. W sumie Nasz Klub reprezentowało 7 zawodników.

Z samego rana na starcie zameldowali się zawodnicy Funny Judo (2011-2013): Hanna Magnuszewska, Mikołaj Taborski i Leon Janiuk. Rywalizacja obejmowała walkę sumo oraz trzymania.

Hania nie miała sobie równych w walkach sumo, także w trzymaniach radziła sobie świetnie, dzięki czemu wywalczyła srebrny medal. Także chłopcy – Mikołaj i Leon – bardzo dobrze się spisali wygrywając kilka walk sumo i trzymań, w wyniku czego zdobyli medale brązowe.

Po zakończeniu rywalizacji dzieci w uproszczonej formule przyszedł czas na prawdziwe walki judo.

Jakub Wolski stoczył aż 4 bardzo mocne walki z dużo większymi przeciwnikami. Pod względem taktycznym świetnie prowadził walki, jednak w końcówkach zabrakło sił, co przeciwnicy wykorzystywali na swoją korzyść. Nie mniej jednak walki stały na naprawdę dobrym poziomie. Kuba zdobył medal brązowy.

Aleksander Skonieczny także po 4 walkach wywalczył brąz. Pierwszą walkę co prawda „przespał”, jednak po tej pierwszej, niefortunnej, porażce szybko przypomniał sobie jak się walczy. Pozostałe 3 walki były już bardzo mocne, kilkukrotnie rzucał swoich przeciwników na Waza-Ari. Dobrze to wyglądało już ze strony taktyki walki i techniki.

Szymon Drost stoczył 3 walki i także wrócił do Opola z brązem. To właśnie ten zawodnik poczynił największe postępy względem wcześniejszych Turniejów – widać, że potrafi wyciągać wnioski z porażek, a systematyczna i mądra praca na treningach przynosi skutki.

Oliwier Gałęzowski przywiózł do domu srebrny medal wywalczony po 3 walkach. Pierwszą z nich rozstrzygnął na swoja korzyść w kilka sekund po efektownym O-Soto-Gari. W kolejnych 2 walkach Oliwier musiał wykazać się nie lada wytrzymałością i siłą – walki były bardzo dynamiczne i rozstrzygały się dopiero w ostatnich sekundach. Chłopak pokazał prawdziwe serce do walki.

Na koniec Szymon, Olek i Oliwier mieli przyjemność poznać multimedalistkę Mistrzostw Polski w judo we wszystkich kategoriach wiekowych, Mistrzynię Europy Juniorek z 2008 r., oraz wielokrotną reprezentantkę kraju na Mistrzostwa Świata i Europy – Panią Ewę Konieczny, a także jej męża, również wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski i reprezentanta kraju – Pana Łukasza Mól. Chłopcy poprosili o pamiątkowe zdjęcie i porozmawiali z Panią Ewą i Panem Łukaszem. Spotkanie to bardzo podniosły morale Naszych młodych adeptów.

Cała siódemka walczyła jak lwy. Widać, że systematyczna i mądra praca przynosi efekty, a przede wszystkim, judo to świetna zabawa!

przedszkolaki

Hania, Mikołaj i Leon z medalami

 

Hania medale

Kolekcja 5 z 6 medali Hani

 

kuba walka 3

Kuba Wolski w walce

grupa

Pamiątkowe zdjęcie z wybitnymi zawodnikami – Panią Ewą Konieczny i Panem Łukaszem Mól

obiart

Prezencik dla trenerki od Firmy ObiArt

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.