Opolski Integracyjny Festiwal Judo 2.12.2017

W pierwszą sobotę grudnia w opolskiej hali sportowej Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego Gwardia odbył się turniej judo w nowej odsłonie. Działacze TS GWARDIA Opole podjęli się zorganizowania zawodów dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami pod nazwą Opolski Integracyjny Festiwal Judo 2017, któremu z założenia miała towarzyszyć pozytywna energia i przyjacielska atmosfera.

Impreza zgromadziła na starcie blisko 240 młodych judoków trenujących w klubach zrzeszonych w Okręgowym Związku Judo w Opolu oraz zaproszonych gości – Klub Sportów Walki Opole, JUDO UKS OKAY OPOLE, JUDO AZS Opole, JUDO Siódemka Strzelce Opolskie, TS Gwardia Opole, MOS Opole, Judo Komprachcice i JUDO MIZUKA.

Sportowy Festiwal otworzył wicemarszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza. W części oficjalnej Tomasz Błach, prezes TS GWARDIA Opole, wyróżnił instytucje, które w minionym roku owocnie współpracowały z klubem. Oryginalne podziękowania trafiły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Stowarzyszenia DLA PRZYSZŁOŚCI, Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu oraz Fundacji Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki PIERSI, której dyrektor Miłosław Paszkowski przekazał ufundowane żółte pasy dla medalistów I Ogólnopolskiego Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych, szkolących się w gwardyjskim klubie pod okiem trenera Lesława Licznara.

Arena zmagań składała się z trzech mat. Jedną z nich opanowali najmłodsi, którzy rywalizowali w formule Funny Judo, polegającej na wypychaniu się z materaca lub wywróceniu przeciwnika, zaś ich starsi koledzy i koleżanki na innej macie toczyli dwuminutowe walki w kategoriach U-9, U-11 i U-13. Wielu małych wojowników pokazało, że dysponują już niezłymi umiejętnościami i sporym potencjałem. Uwagę skupili na sobie także zawodnicy z niepełnosprawnościami, trenujący judo w klubach TS GWARDIA Opole oraz UKS OKAY Opole – uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu oraz podopieczni Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Pokazali oni na macie wielkie zaangażowanie i olbrzymie serce do walki. Wynik sportowy, choć istotny, nie był jednak najważniejszy, ponieważ wygranymi byli wszyscy, którzy przystąpili do rywalizacji. Organizatorzy obdarowali medalami i okolicznościowymi dyplomami wszystkich zawodników. Dodatkowo mali sportowcy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Fundację PZU oraz Calypso Fitness Opole Turawa Park. Wypada mieć nadzieję, że OPOLSKI INTEGRACYJNY FESTIWAL JUDO zadomowi się na stałe w kalendarzu imprez sportowych w naszym regionie jako ważny element integrujący całe opolskie środowisko judo, propagujący zdrowy styl życia i służący sportowej zabawie.

Medale złote zdobyli: Wiktor Giergiel, Maja Ogrodnik, Emilia Zemełka, Kornel Powiecki i Sebastian Grzebieniowski.

Medale srebrne: Mikołaj Dziennik, Hanna Magnuszewska, Bartosz Mańkowski i Jakub Pawlik.

Medale brązowe: Julian Warzecha, Sebastian Koliński, Mikołaj Taborski, Wojciech Szydłowski, Hanna Grabowska, Karol Kałuża, Ignacy Kowlik, Krzysztof Pilawka, Szymon Machnik, Mateusz Olender, Bartosz Pawlik, Piotr Dziennik.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1964011050515566.1073741856.1685939638322710&type=1&l=c0e352ddbb

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.