IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo

12 marca 2016 r. odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo rozgrywane w ramach International Judo League. Zawody toczyły się w trzech kategoriach wiekowych U11, U13 i U15, w których wystartowało łącznie 400 zawodników!

MU11 46kg

5. Jakub Pawlik

FU15 57kg

1. Agnieszka Brachman

2. Wiktoria Pawlak

FU15 70kg

3. Wiktoria Kawecka

Na brawa zasługuje postawa najmłodszych zawodników, czyli Miałosza Miśty, Szymona Kolisza i Jakuba Pawlika, którzy pomimo krótkiego stażu treningowego odważnie stanęli do walki, nie ustępując na krok zawodników z żółtymi, a nawet zielonymi paskami!

pawlik

 

W drugim dniu mieliśmy przyjemność trenować z trzykrotnym Mistrzem Świata w judo Panem Rafałem Kubackim. Pierwszy trening skupiał się na kształtowaniu zachowań w ne-waza, z kolei trening popołudniowy kładł główny nacisk na dobór właściwych technik rzutów w zależności od zachowania przeciwnika/partnera w myśl pierwszej zasady judo „ustąp aby zwyciężyć„. Była to cenna nauka zarówna dla zawodników jak i kadry trenerskiej.

trening

W przerwie pomiędzy treningami odbyły się zawody w kategorii wiekowej U9,  w których wziął udział Nasz najmłodszy reprezentant, Maciej Miśta (21kg), który zdeklasował rywali tym samym zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej.

WP_20160313_006

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.