II Opolski Integracyjny Festiwal Judo

W dniach 13-14.10.2018 r. Nasz klub miał przyjemność zorganizować II Opolski Integracyjny Festiwal Judo.

Sobota 13.10. obfitowała w walki sędziowane dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami, a także rywalizację najmłodszych w formule Funny Judo. Każdy, z ponad 120 uczestników Festiwalu, na zakończenie imprezy otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz mini-judogę, a najlepsi w swoich kategoriach także puchary.

Reprezentanci Naszego klubu zdobyli następujące medale:

Medale złote: Maja Ogrodnik oraz Marian Temnogradski (Funny Judo)

Medale srebrne: Marian Temnogradski (Judo), Hanna Magnuszewska (Funny Judo) i Marcel Zając.

Medale brązowe: Sebastian Koliński, Julian Warzecha, Taborski Mikołaj, Hanna Magnuszewska (Judo), Oliwier Gałęzowski, Ignacy Jabłoński, Szymon Drost i Aleksander Skonieczny.

Wartym podkreślenia jest fakt, że dla sporej części uczestników był to pierwszy start w życiu!

Także na ogromne brawa zasługują Marian Temnogradski  i Hania Magnuszewska, którzy pomimo bardzo młodego wieku podjęli się także walki ze starszymi dziećmi! Pomimo znacznej różnicy wiekowej oboje walczyli bardzo dzielnie i „napsuli krwi” starszym przeciwnikom!

Z kolei w niedzielę odbył się specjalny trening poprowadzony przez mistrzynie – p. Joannę Majdan – pierwszą polską medalistkę Mistrzostw Świata Seniorek oraz p. Ireną Tokarz-Ogrodnik – medalistkę Mistrzostw Europy Seniorek i Mistrzostw Świata Juniorek. Rozgrzewka obfitowała w różne zabawy, które cieszyły się dużą aprobatą uczestników treningu, następnie Panie trenerki skupiły się na doskonaleniu technik nożnych, a dokładniej DE-ASHI-BARAI oraz O-SOTO-GARI. Każda z technik została przećwiczona w formie tradycyjnej, a następnie każda z prowadzących zdradziła własne rozwiązania na te techniki w zależności od sytuacji. Całość oczywiście zwieńczyło RANDORI, gdzie każdy uczestnik treningu miał okazję zmierzyć się z pozostałymi trenującymi oraz Naszymi Mistrzyniami. Myślę, że Nasze Mistrzynie nie mogły marzyć o lepszym prezencie z okazji Dnia Nauczyciela.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom II Opolskiego Integracyjnego Festiwalu Judo za udział – to dzięki Wam i dla Was podejmujemy się organizacji tego typu akcji. Mamy nadzieję, że Festiwal na stałe wpisze się w kalendarze opolskich imprez sportowych.

Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagali w tym niemałym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Festiwalu: http://judo.opole.pl/zdjecia?album=37#!prettyPhoto

grupowe (4)

inne (8)

Funny (1)

Funny (8)

walka (7)

walka (12)

walka (2)

inne (6)

podium (11)

podium1 (2)

trening (1)